“yt” 

Öyle zamanlar vardır ki, aklınızdaki düşüncelerinizi hayata geçirmek için doğru zamanı kollar durursunuz. ancak akıp giden zamana inat beklediğiniz o doğru zaman bir türlü gelmez.. 
peki, doğru zaman ne zamandır, zaman ne zaman doğrudur, o doğru zaman gelmiş midir, gelmiştir de yoksa sizin haberiniz olmadan geçip gitmiş midir?
bu soruların cevabını hiç bilemezsiniz..
çünkü doğru zaman diye bir şey aslında yoktur.
insanoğlu bir şeyleri icra etmek için hazırlıklara girişir, planlamalar yapar. ve yapmış olduğu plan çerçevesinde uygun koşullarda kararını icra etmeyi bekler. ancak kararını icra etmek için gereken cesareti gösteremediği takdir de hiçbir zaman beklediği doğru Zaman gelmez. bu nedenle doğru zamanı belirleyen aslında insanın ta kendisidir!
örneğin; bir iş görüşmesine gideceksiniz, hazırlık yapayım diyerek uygun zamanı beklerseniz bir başkası gidip sizden önce hayal ettiğiniz koltuğa oturabilir. mesela bir müvekkil küçük bir işi için size gelir, ancak siz işi önemsemez iseniz kişi başka bir avukata gider ve bu kişinin yakını veya kendisinin bir kaç ay sonra çok büyük bir işi olduğunda artık size Gelmeyecektir. çünkü siz doğru zamanı bilemediniz ve doğru karar vermediniz. yine trafikte kontrolsüz bir kavşakta ana yola çıkmak için bekliyorsunuz, aracın burnunu çıkarmazsanız birisi durup size yol verene değin beklersiniz. 
işte hayat böyledir, talihleri, fırsatları kısacası hayattaki doğru zamanları vereceği kararlar ile insan kendi belirler, kaderini de bu şekilde kendisi çizer.
karar almaktan, kararlarını icra etmekten korkan insanlar ise hayatta hiçbir şey elde edemezler ve onlar için asla doğru zaman diye bir şey yoktur.
Ekonomistler hani ne diyorsunuz siz: “ytd=yatırım tavsiyesi değildir”.. ben ise ısrarla diyorum ki bu yazdıklarım kesinlikle bir “yt= yaşam tavsiyesi” dir.
unutmayın ki hiç bir maç mücadele etmeden kazanılmaz! 
hayat sizin, biraz yiğit olun!
u.şimşek